Programlar Detayları

Program Adı:
01122KDS4
Toplam Gün - Gece:
4 GÜN - 3 GECE
Gidiş:
22 Kasım 2018 Perşembe
Atatürk Havalimanı - BEN GURİON HAVALIMANI
Dönüş:
26 Kasım 2018 Pazartesi
BEN GURİON HAVALIMANI - Atatürk Havalimanı
Otel Adı:
NATIONAL OTEL
2'li Oda Kişi Başı Fiyatı2532 SAR
3'lü Oda Kişi Başı Fiyatı2532 SAR
Tekli Oda Fiyatı3095 SAR


0-2 Yaş Arası Yataksız Bebek Fiyatı376 SAR
2-6 Yaş Arası Yataksız Çocuk Fiyatı1876 SAR
6-12 Yaş Arası Yataksız Çocuk Fiyatı2344
Rezervasyon

Örnek Günlük Programımız

Hilal Turizm ile Kutsal topraklar..

Başlangıç ve Bitiş Tarihi : 22.11.2018 - 22.10.2018

1.GÜN:İSTANBUL-TELAVİV-YAFA-KUDÜS İstanbul Atatürk Havaalanı dış hatlar gidiş terminalinde sabah saat ---- Acentamız Kontuarında buluşma.Bilet bagaj ve gümrük işlemlerinin ardından Thy Havayolları Tel Aviv Uçağına yerleşme ve saat ---- Tel Aviv’e hareket. Yerel saat ile ---- da Telaviv uluslararası Ben Gurion havaalanına varış. Gümrük ve pasaport işlemlerinin ardından özel otobüs ile Yafa bölgesinden geçerek Kudüs’e 1 saatlik yolculuk sonrasında Kahvaltımızın aradından Mescid-i Aksa Camii ve külliyesine ulaşıyoruz. Burada Peygamber Efendimizin Miraç a yükseldiği zaman Cebrail (a.s.)’ın emri ile havada asılı kalan Muallak taşının bulunduğu yerdeki Kubbetü’s-sahr’ı ziyaret ediyoruz. Burada sultan 2. Abdülhamit Han’ın yaptırdığı Hz.Fatma Mihrabını ve mağarayı göreceğiz. Ziyaretimizin nihayetinde Peygamberimizin Mirâc’a yükseldiği nokta olan Kubbetü’n-Nebî’yi ve Peygamberimizin ululazm peygamberlere namaz kıldırdığı mihrabı da görerek Mescid-i Aksâ’ya geçiyoruz. Burada ikindi ve akşam namazlarını kılıyoruz. Sonrasında akşam yemeği ve geceleme otelimizde.


Başlangıç ve Bitiş Tarihi : 23.11.2018 - 23.11.2018

2.GÜN: ÖLÜDENİZ ERİHA - AL HALİL Bugün ilk olarak, bütün semavi dinler için önemli bir yer tutan Zeytindağı’na hareket ve Kudüs’ün panaromik tanıtımı. Selman-i Farisi makamı, Hz. İsa’nın semaya yükseldiği mahal ve Rabia-tül Adeviye kabirlerinin ziyareti. Zion tepesinde yer alan Davut AS. Makamı, Son akşam yemeğinin yenildiği oda ve Osmanlı dönemi yapısı camii ziyaretinin ardından seyir terasına çıkacağız. Otobüsümüze binerek yaklaşık 1 saatlik yolculuğun ardından el-Halil şehrine varacağız. El-Halil külliyesi içerisinde Hz.İbrahim, Hz.İshak, Hz.Yusuf, Hz. Yakup AS. ve hanımlarının kabirleri bulunmaktadır. Ziyaretimiz esnasında Nureddin Zengî mihrabını da göreceğiz. Ardından 20 dakikalık bir yolculuk ile Helhul kasabasındaki Hz.Yunus (a.s.) makamı ziyaret edilecek. Ardından Lut Gölü olarak bilinen Ölü denize geliyoruz. Eriha’da öğle yemeği molası. Dünya’nın en çukur bölgesi olan deniz seviyesinden 400 metre aşağıda, Ölü deniz Lut Gölü’nün görülmesi Yol üzerinde Hz. Musa’nın kabrinin ziyaret edilmesi. Yatsı namazı için Mescid-i Aksa’ya gidiş ve dönüş. Akşam yemeği otelimizde Geceleme otelimizde.


Başlangıç ve Bitiş Tarihi : 24.11.2018 - 24.11.2018

3.GÜN:KUDÜS- ZEYTİNDAĞI Sabah namazı için Mescid-i Aksa’ya gidiş ve dönüş. Kahvaltı otelimizde. Kahvaltının ardından Bâbü’l-Esed adı verilen aslanlı kapının hemen girişinde bulunan Müslüman Mezarlığı içerisinde ki Ubâde b. Sâmit ve Şeddâd b. Evs isimli sahabe efendilerimizin kabirlerini ziyaret ediyoruz. ViaDolarosa’ya doğru yürüyoruz. Bu yol Hz. İsa’nın çarmıha gerileceği yolu yürüdüğü esnadaki duraklama noktalarıdır. Bu noktalarda kilise ve ziyaret noktaları bulunur. Hıristiyanlar bu noktalarda durup, ibadet ederek hacı olurlar. Hz. İsa’nın türbesi olarak bilinen Kıyame Kilisesi’ni ziyaret ediyoruz. Burada türbe ve Hz.İsa’nın çarmıhtan indirildikten sonra bedeninin üzerine konulduğu musalla taşını göreceğiz. Kıyame kilisesi Golgota tepesi üzerinde kurulmuştur. Kilisenin dışında 1852 Kudüs için çıkarılan Osmanlı fermanı ilan edilince pencerede kalan tarihi merdiveni de göreceğiz. 638 yılında Kudüs’e gelen Hz. Ömer(r.a.)’ın namaz kıldığı yerde yapılmış olan Hz.Ömer Mescidi’ni ziyaret ediyoruz. Ardından Kudüs fatihi Selahaddin Eyyubî’nin yaptırdığı Hankah(tekke)’yi görerek Cuma namazı için Mescid-i Aksâ’ya geçiyoruz. Cuma namazı sonrasında avlu içerisinde yer alan KayıtbaySebili’ni, Burak Mescidi’ni, Aksal Kadim içerisinde yer alan Hz.Meryem mihrabını ve ibadet mekanını göreceğiz. Buradan Mervan b. Abdülmelik tarafından yapılan Mervâni mescidi içerisindeki Hz. İsa’nın vaftiz teknesini göreceğiz. Bu ziyaretlerimizin nihayetinde öğle yemeği yiyerek Yahudilerin kutsal şabat bayramı sebebi ile ağlama duvarı ve içerisindeki havrayı ziyaret ediyoruz. İçeride fotoğraf çekimi yasak olduğundan dışarıda fotoğraf çekilebilir. Akşam namazının ardından akşam yemeği ve istirahat için otelimize dönüyoruz.


Başlangıç ve Bitiş Tarihi : 25.11.2018 - 25.11.2018

4.GÜN: KUDÜS-YAFA Sabah namazı için Mescid-i Aksa’ya gidiş ve dönüş. Kahvaltı için otele dönülecek. Otelde alınacak açık büfe kahvaltının ardından, öğlene kadar Mescid-i Aksa’da ibadet için serbest zaman. Öğle ve ikindi namazları sonrası Kudüs’ten ayrılış. Dünyanın ilk şehirlerinden, Yafa şehrine uğranılarak burada Eski Saray, Bahriye Camii, Mahmudiye Külliyesi ve sebili ile birlikte Sultan 2. Abdülhamid Han’ın yaptırdığı saat kulesini görüyoruz. ---- Telaviv Havalimanına hareket. İşlemler sonrası İstanbul Atatürk Havalimanına hareket Saat ---- sefer sayılı uçuş ile ---- varış. Keyifli turumuzun sonu. Önemli Not; Son gece konaklama yoktur. Rehberimiz acentamızın onayı ile programda değişiklik yapma ve hava durumuna ve/veya mücbir sebebe bağlı olarak gezi noktalarında bulunan bazı yerleri iptal etme hakkına sahiptir. Turumuza katıla tüm misafirlerimiz bunu kabul etmiş sayılır.


4 Yıldızlı Kudüs Turu

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

• İstanbul – Tel Aviv / Tel Aviv İstanbul gidiş dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti
• Programda belirtilen gezi ve ziyaretler
• Havalimanı karşılama ve gidiş &dönüş transferleri
• 4 yıldızlı otellerde 3 Gece Konaklama
• Sabah kahvaltıları(3 Adet)
• Akşam yemekleri(Yemeklerde alınacak içecekler fiyata dahil değildir) (3 Adet)
• Tur boyunca kullanılacak lüks otobüs ve profesyonel şoförlük hizmeti
• Profesyonel Türkçe rehberlik hizmeti
• Vize ve Teminat Ücreti

4 Yıldızlı Kudüs Turu

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

• Şahsi harcamalar
• Öğle Yemekleri
• Otel Ekstraları
• Yurtdışı çıkış harcı(15 TL)
• Yemeklerde ve molalarda alınacak içecekler
• Ücrete dahil olarak belirtilmeyen tüm harcamalar

4 Yıldızlı Kudüs Turu

İptal Şartları

• Gezimiz, minimum 40 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir. Yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi gezi hareket tarihinden 5 gün öncesidir ve acenteniz tarafından iletilecektir.
• Yurt dışı turlarımızda %50 ön ödeme ile rezervasyon alınabilmektedir.
• Vize işlemleri elektronik ortamda yürütülmektedir. Bu nedenle işlemler başladıktan sonra konsolosluğa henüz gidilmese dahi bazı harç bedelleri ilgili makamlara önceden ödenmiş olmaktadır. Bu gibi işlemler başladıktan sonraki iptaller ve vize alındıktan sonra yapılan iptallerde 100 USD vize iptal ücreti alınır.
• Uçak bileti için havayoluna ödeme yapılıp kesinleştikten veya uçak bileti kesildikten sonra yapılacak iptallerde havayolunun uyguladığı cezai uygulanır. Gidişe 24 saat kala yapılan iptallerde vize, otel ve transfer masrafları alınır. Uçak biletine ise “No-Show” cezası uygulanır.
• Gittikten sonra herhangi bir sebeple erken dönmek isteyenlere herhangi bir ücret (henüz kalınmamış otel konaklama vb.) iadesi yapılmaz.
• Gittikten sonra erken veya geç dönmek istenirse gittiği hava yolunun o tarihte uçuşu varsa, aynı havayolunun talep edeceği ücret farkı yolcu tarafından ödenir. Uçuşu olmadığı takdirde başka bir havayolu ile dönmek isterse eski dönüş bileti yanacağından yolcu yeni bileti kendi imkânları ile karşılayacaktır.
• Seyahat esnasında kullanılmamış hiçbir ürün veya hizmetin bedelinin iade edilmeyeceğini hatırlatmak isteriz.